یالان دنیا بخش دوم

 یالان دنیا بخش دوم

 

سنین بهره ییئن کیم  دیـر ؟      کمینکی سن ؟ ییه ن کیم دیر؟

سنه دوغرو دئیه ن کیم دیر؟      یـــالان دنیا ، یـــالان دنیا

برداشت کلی :

از بهره و سود شما چه کسی استفاده کرد متعلق به کجا هستی چه کسی راستی و صداقت و یکرنگی ترا می پذیرد واقعا افسانه ای پیش نیستی دروغگوئی و نیرنگ بازی تان شهره جهان شده است ، چگونه باید به این دنیای غارتگرو قداره بند دل بست ، در این دنیا چه چیزی وجود دارد و چه خاطره ها که از آن نداریم ، چه رنگ هایی که در آن مشاهده نکرده ایم چه سراب هایی که مارا فریب نداده است ، گاهی اوقات مقدرات حاکم برآن ظاهر مارا شاد و خندان کرده است ، بعد از آن به این باوررسیدیم که شادی ونشاط آن مقطعی بوده و دروغی بیش نیست و به دنبال آن غم های بیشماری وجودمان را احاطه کرده و تارپودمارا ازبیخ و بن می سوزاند ، همه چیز دنیا زود گذر است هیچ چیز آن پایدار و ابدی نیست دراین دنیا حکمت های بیشماری وجود دارد و اسرارآن همچنان مخفی مانده است گاهی اوقات همچون گل خندان جوانه می زندولی زود پژمرده می گردد و امکان بهره برداری برای همگان نیست  ، خوشا به حال کسانی که گیرنده قوی دارند و معایب دنیا را خوب تشخیص می دهند و به مفاهیم زود گذر و موقت آن بی اعتنا هستند ، از چیز های به ظاهر جذاب آن می گذرند و همچنان با قامتی استوار و با دلی پرنشاط به راه خود ادامه می دهند و زندگی کردن را فقط در این دنیای فانی خلاصه نکرده اند و برای چیز های دیگر نیز می اندیشند و بخاطر دست یافتن به اهداف والا ی خودنهایت تلاش و کوشش را انجام می دهند و خویشتن را اسیر دام ها و تله های دنیا نکرده اند و نیروی فوق العاده ای که دردرونشان وجود دارد به اهتمام آن نیرو سدهای شیطانی را می شکنند و مسیر را برای خود و دیگران هموار می سازند ، خوشا به حال کسانی که درمال و جاه و ثروت آنچنانی خلاصه نشده اند و از این مفاهیم بی پایه و آنی دست شسته و بدنبال مفاهیم واقعی اند ، خوشا به حال کسانی که از گذر زمان و لحظات آن به نحومطلوب بهره برداری می نمایند و همچون شمع سوزان به انسانهای دیگرنور می بخشند ووجودشان سرشاراز امید و نشاط است ، خوشا به حال کسانی که به دروغ بودن دنیای مکار اعتقاد دارند.

/ 22 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هیوا

سلام استاد خوبم... من بهروزم خوشحال میشم تشریف بیارید

سمیرا

/آدمیزاد هر چه انسان تر می شود چشم به راه تر می شود. این حقیقت زیبایی است که همواره میدرخشد./ دکتر علی شریعتی

پیمان

سلام . امروز شنبه است و من بروزم . هرچند مطلبم جدید نیست ولی بهونه ایه که اونجا ببینمت .

پیمان

سلام . امروز شنبه است و من بروزم . هرچند مطلبم جدید نیست ولی بهونه ایه که اونجا ببینمت .

پیمان

سلام دوستان عزیز . عصرتون بخیر . خیلی وقته که مطلب جدیدی ننوشتین . نکنه قدم من سنگین بود؟ میخوام ضمن عرض ادب ، شما و دوستان و خوانندگان محترم را به بازدید از هر دو وبلاگم دعوت کنم . امیدوارم خوشتون بیاد . http://homeart.persianblog.ir http://homearts.blogfa.com

درنا

سلام اقای روحی صبح بخیر می بینم که همه وبلاگهاتون رو حذف کردین شما هم بی انگیزه شدین ؟

پیمان

سلام و هزاران سپاس بخاطر مهربانی تان .چند وقتیه خبری ازتون نیست! دلمون براتون تنگ شده. پیشمون بیایین به رسم هر شنبه این هفته هم با پستی تازه در خدمت تمامی دوستان و چشم انتظار قدم مبارکشان هستم . دوست نازنین . انتظار دارم تا در بخش نظر سنجی هم شرکت کنی تا برای سال جدیدی که در پیش داریم سیاست کلی بلاگ را بر اساس نظر مخاطبین عزیز برنامه ریزی کنم . در ضمن وبلاگ حیاط خلوت (http://homeart.persianblog.ir) هم عصرشنبه هرهفته بروز خواهد شد .

پیمان

سلام . چرا دیگه نمینویسی؟ اومدم تا به بهانه بروز شدن وبلاگ هام دعوتت کنم بیای پیشم . دلخوشی های من (وبلاگ ادبی – هنری – آموزشی http://homearts.blogfa.com) وبلاگ حیاط خلوت (http://homeart.persianblog.ir دیگر وبلاگ من)

پیمان

سلام . اومدم تا به بهانه یه شاد باش از مهربانی هات صمیمانه تشکر کنم . میلاد رسول مهربانی و عاطفه حضرت محمد(ص) بر شما و خانواده عزیزتان و همینطور همه خوانندگان وبلاگتان مبارکباد

پیمان

سلام دوست خوبم . میبخشی چند روزه خدمت نرسیدم آخه حسابی گرفتار بودم . اومدم تا عرض ادب کنم و جبران مافات . در ضمن خواستم از پست هفتگیم هم باخبرت کنم . هرچند شنبه آپ شده ولی خب .... بازم خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟